+38 (03355) 95606; +38 (096) 7983221 infolp556@ukr.net

Як здійснити квартирний переїзд і де знайти вантажника?

Квартирний перезд – поради

Перше питання: робити все самостійно або делегувати? Багато транспортних компанії пропонують послуги не тільки з перевезення речей, але і за оцінкою їх кількості і підготовку до відправки. Так, особисті речі, одяг і книги все одно доведеться збирати самому, але хоча б не потрібно буде мучитися з меблями і великою побутовою технікою. У перевізників є також послуги з доставки коробок та інших необхідних інструментів – не потрібно буде витрачати час і нерви на забіги по магазинах. Альтернатива – підключити до процесу родичів і друзів: так ви встигнете більше і заручитися ще й моральною підтримкою. Дітей же краще відправити до рідних, щоб повернулися вони вже в нове житло.

Вибрати транспортну компанію найпростіше за допомогою рекомендацій друзів і банального пошуку в інтернеті. Свої послуги пропонують і приватники з фургонами – це більш дешевий варіант, але і різні ризики тут вище. При замовленні машини звертайте увагу на те, як вона обладнана. Фургон повинен не просто відповідати кількості вантажу по місткості, але і бути підготовлений всередині: мати направляючі для меблевих кріплень і самі кріплення (ремені), нековзний підлогу, м’які прокладки на стінах, в ідеалі – гідроліфт для швидкої навантаження важких предметів.

Тверезо оціните кількість речей, які потрібно транспортувати, і зв’яжіться з обраною компанією: десь машину потрібно замовляти заздалегідь, десь прямо в день переїзду. Також вам зможуть підказати, скільки часу може зайняти навантаження / розвантаження і яка кількість вантажників вам знадобиться. Якщо ви переживаєте, що ні укладетеся в обмежений за часом тариф транспортної компанії, а доплата за зайву годину вас не влаштовує, вибирайте комплексні тарифи, які є у багатьох перевізників: розцінки зазвичай залежать від кількості кімнат у квартирі. Це убезпечить і від нечесних працівників, які можуть спеціально тягнути час, а потім умовляти вас оплатити новий годину дешевше повз каси.

Точно знати масштаби «лиха» необхідно не тільки для договору з транспортниками: якщо ви не з мінімалістів, навряд чи вам на збори вистачить пари вечорів після роботи (коли ви і так будете втомленими) – краще взяти відгул на пару днів.

Де знайти вантажника?

Є два підходи до збору речей: за місцем зберігання або за типом предметів (спочатку всю спальню або спочатку все книги з усіх кімнат). Краще починати з речей, які використовуються найрідше і точно не знадобляться до переїзду; в наступну групу коробок завантажувати більш потрібні речі, і останні кілька коробок залишити на останній день – туди ви покладете найнеобхідніше з цієї кімнати. Наприклад, якщо дитина до переїзду гостює у бабусі, можна почати з дитячою і зібрати її всю. Часто не найпотрібніше зберігається у вітальні і кабінеті. Сюди ж відносяться сезонні речі: одяг, спортивний інвентар. Аптечка і улюблена сковорідка підуть в останню партію.

До того ж переїзд – дуже вдалий час позбутися від зайвого: думка про те, що за перевіз викинутих або відданих речей не доведеться платити, мотивує. Де знайти вантажника для переїзду? Відкладіть непотрібне і влаштуйте щось типу гаражної розпродажу: киньте клич в спеціалізуються на передачі речей групах в соцмережах – нехай люди, що пропонують вантажники тернопіль приїжджають і забирають, що їм потрібно. Є і сервіси, які готові забрати непотрібне скопом, щоб потім перепродати на блошиних ринках, наприклад Locus Solus або «Звалище». Найцінніше виставляйте на «Пром» або «OLX», а що не забрали до моменту переїзду – складайте в коробку і відправляйте в під’їзд до поштових скриньок. Ті речі, з приводу яких ви сумніваєтеся, залишати їх чи ні, простіше теж скласти докупи: можливо, на новій квартирі рішення буде прийняти легше.