Про санаторій

Зображення публікації

 

Волинський обласний санаторій «Лісова пісня» - багатопрофільний санаторно-курортний та реабілітаційний заклад з сучасною лікувально-діагностичною базою, кваліфікованим медичним персоналом, комфортними та затишними номерами, замовним дієтичним харчуванням, який став популярним не лише на Волині, а й за межами області та України.

Санаторій має вищу акредитаційну категорію, має Сертифікат ISO 9001: 2015 ДСТУ ISO 9001: 2015. Нагороджений багатьма дипломами, грамотами, подяками та іншими обласними та державними нагородами.

Історія

Спочатку на березі озера Пісочне був «Срібний берег» - Будинок відпочинку для колгоспників Волині. Збудований з ініціативи голови Волинського облвиконкому Юхима Ярощука, заклад на 240 осіб вперше прийняв відпочивальників у 1967 році. Сосновий бір, озеро з прозорою і цілющою, насиченою сріблом і гліцерином, водою, золоті піщані пляжі, збагачене фітонцидами повітря сприяли тому, що Будинок відпочинку за короткий час став чи не найпопулярнішим місцем відпочинку волинян. В 1971 році він отримав нову назву - санаторій «Лісова пісня». Відтоді побудовано сучасні корпуси, розширено лікувальну базу та мережу реабілітаційних послуг, вдосконалено індустрію відпочинку. Візитною карткою санаторію стало фітолікування та реабілітація.

Розташування

Волинський санаторій «Лісова пісня» розташований на березі мальовничого озера Пісочне серед соснового лісу у Шацькому національному природному парку. Найближчі великі промислові виробництва знаходяться щонайменше за 100 км від санаторію. Чисте лісове повітря та джерельна вода озера з великим вмістом срібла та гліцерину приваблюють туристів з усіх куточків України та зарубіжжя.

Проживання

Санаторій розрахований на 420 місць. На відпочивальників чекають майже 200 номерів (дво- та тримісні люкси, одно- та двомісні напівлюкси, а також двомісні та тримісні з усіма зручностями – стандарт). Обладнані номери для осіб з обмеженими можливостями. Для комфортного сімейного відпочинку є зручні дерев’яні будиночки класу «люкс» на 8 місць.

Лікування

В «Лісовій пісні» успішно проходять реабілітацію та лікують хвороби серцево-судинної системи, органів дихання, шлунково-кишкового тракту, опорно-рухового апарату та хребта, нервової та ендокринної систем, шкіри (псоріаз). Традиційне лікування з допомогою сучасної апаратури та медичних препаратів гармонійно поєднується з фітотерапією, мануальною терапією, гомеопатією, гірудотерапією, лікуванням торф’яними грязями та мінеральною водою з місцевих родовищ.

Чудовим доповненням до лікування є сеанси психологічного розвантаження, музико- та аромотерапія, підводний та гідролазерний душі, тренажерний зал та лікувальна гімнастика, різноманітні масажі, тібетська сауна. Загалом у лікувально-діагностичному центрі нараховується більше пів сотні процедур! На завершальній стадії – будівництво басейну, де передбачено плавальну доріжку з різними гідропроцедурами, лікувально-масажними гірками.

В «Лісовій пісні» є сучасна необхідна діагностика та лікувальна апаратура. Для уточнення діагнозу та оцінки ефективності лікувального процесу проводяться клінічні та біохімічні дослідження, працюють кабінети УЗД, функціональної діагностики, ведуть консультативний прийом лікарі: кардіолог, терапевт, невропатолог, отоларинголог, гінеколог, мануальний терапевт, ендокринолог, ревматолог, ортопед-травматолог, гомеопат, фітотерапевт, стоматолог.

Є вагомі напрацювання з оздоровлення і лікування потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС.

Фітотерапія

Комплексне лікування травами в «Лісовій пісні» — це фітованни, ароматичні, фіточаї з високими смаковими якостями, кисневі фітококтейлі, фітоаплікації, фітоінгаляції групові та індивідуальні, фітогальванотерапія, кишкові та гінекологічні фітозрошення з використанням екологічно чистої місцевої фітосировини та цілющого меду, вологе укутування та інше.

В арсеналі санаторію - близько 100 видів різних трав, які заготовляються в екологічно чистій місцевості, а також мед з власної пасіки. Як правило, фіточаї, які мають якнайменше протипоказань і максимум користі для здоров’я, призначаються для тонізації, зміцнення імунітету, зняття стресу, поліпшення пам’яті, зниження втомлюваності, підвищення бадьорості, а також мають суто лікувальні властивості.

Реабілітація

В санаторії працює п'ять реабілітаційних відділень, де проводиться кардіологічна реабілітація (лікування хворих, які перенесли інфаркт міокарду, мають стенокардію або гіпертонічну хворобу або перенесли операції на коронарних судинах і серці); нейрореабілітація (проводиться лікування хворих, які перенесли ішемічний або геморагічний інсульт або мали транзиторні атаки); м’язово-скелетна реабілітація, де проходять реабілітацію хворі після оперативного втручання на суглобах або після захворювань на органах опорно-рухового апарату; реабілітація хворих з цукровим діабетом; реабілітація учасників АТО.

Харчування

Важливим фактором лікувально-оздоровчого процесу та реабілітації після складних захворювань є повноцінне 4-разове харчування з врахуванням необхідної дієти. В їдальні здравниці можуть одночасно харчуватися 480 відпочиваючих. Для урочистих подій і святкових бенкетів діє ресторан на 100 місць та «Колиба» на 40 місць, що розташовані на березі озера.

Відпочинок

Гості санаторію можуть займатись в оздоровниці спортом та цікаво проводити своє дозвілля. До їхніх послуг – впорядковані спортивні майданчики, настільний теніс, більярд, тренажерний зал, катання на катамаранах, велосипедах, піші прогулянки, скандинавська ходьба. Для любителів читання працює бібліотека з книжковим фондом близько 7 тис. примірників, а для тих, хто любить дивитись фільми, гостинно відчиняє двері кіновідеозал.

На території санаторію є капличка Віри, Надії, Любові та їх матері Софії, де щотижня проходять духовні зустрічі та молебень.

У танцювальному залі та на літньому майданчику постійно проводяться дискотеки, вечори відпочинку, тематичні вечори та концерти за участі народного ансамблю «Лісова пісня», дитячого ансамблю «Барвінок» та різних художніх колективів, артистів.

Гості санаторію мають чудову можливість побувати на багатьох екскурсіях, зокрема територією Шацького природного національного парку, до якого належить 32 озера, у тому числі Світязь – одне з семи природних чудес України; відвідати музей-садибу Лесі Українки в селі Колодяжне, резиденцію волинських князів «Зимна вода» у селі Зимне, замок Любарта в Луцьку.

Свіже повітря, тихі плеса Шацьких озер, їхня чиста цілюща вода, піщані пляжі та багата природа цього краю сприяють ефективному лікуванню та гарному відпочинку.